В Україні призупинена планова вакцинація дітей від туберкульозу

0
846

Вакцина від туберкульозу відсутня. Планові щеплення не проводять

Новонароджених виписують з пологових із позначкою “вакцина відсутня”. В Україні не можливо щепитися проти туберкульозу. У попередньої партії закінчився термін придатності, а нової не доправили. За календарем профілактичного щеплення привити новонародженого БЦЖ бажано на 3-5-й день життя. Однак зараз дітей з пологових будинків виписують з позначкою “відсутня”

Про це йдеться в сюжеті ТСН. Від цієї вакцинації найменше відмов батьків. 86% малюків в Україні були щеплені проти туберкульозу. Ін’єкції, каже завідувачка відділення одного із пологових, закінчилися у січні.

“Вакцина проти туберкульозу, яка служила вірою і правдою. Термін придатності її закінчився. А від 31 січня, на жаль, всі діти виписуються з позначкою у довідці – “відсутня вакцина”, – каже медик.  Юлія, яка народила дівчинку обурюється, що держава закликає українців вакцинуватися, але не забезпечує навіть обов’язковими щепленнями. “Це та сама вакцина, яка має бути в доступі для всіх. Це базові вакцини. Це навіть смішно, що їх не має”, – заявляє вона.

У батьків новонароджених малюків на сьогодні не має альтернатив. Вакцину проти туберкульозу приватні клініки не закуповують.

В останнє для України дитячий фонд ЮНІСЕФ доправив мільйон 200 тисяч доз вакцини проти туберкульозу у 2018 році. У ЮНІСЕФ і МОЗ була угода на постачання нової партії.  “Ми отримали запит до ЮНІСЕФ у листопаді 2019 року щодо закупівлі вакцин БЦЖ для України за кошти бюджету бюджетом 2018-го. Однак, вони просять нас придбати вакцину, яка не зареєстрована в Україні. І ми чекаємо на сертифікацію, бо це було б для нас незаконним. Привезти сюди вакцину, яка тут не сертифікована”, – каже представниця ЮНІСЕФ в Україні.

В Україну мали завести вакцини індійського виробника, які виготовляє Serum Institut. У МОЗі кажуть, що реєстрація вакцини затягується через те, що виробник не надав увесь пакет документів.

“Ця вакцина потребувала перереєстрації в Україні, вони досить довго передавали документи і передавали досьє, щоб провести реєстраційні дії. Я сподіваюся, що сьогодні-завтра завершаться узгодження”, – каже заступниця очільника МОЗ Світлана Шаталова.

Заступниця очільника МОЗ пояснює, що на цю ситуацію вплинула пандемія. Індійський Serum Institut займається виготовленням вакцини проти коронавірусу для світу, тому реєстрація вакцини БЦЖ саме в Україні для у них не у пріоритеті. У МОЗ переконують, що бюрократичні перепони будуть усунуті за кілька тижнів і вакцина пройде реєстрацію.

До України, очікується, мають завести мільйон доз вакцин БЦЖ. Однак, коли ін’єкції з’являться в пологових будинках, зараз спрогнозувати складно.

Зазначимо, що дефіцит щеплень Україна вже переживала у 2015 – 2016 роках. Вакцинація проти туберкульозу тоді впала нижче 40%. Вже наступні роки року держава отримала стрімке збільшення захворюваності серед немовлят. У 2017 серед дітей до 4 років було діагностовано 280 хворих на сухоти. Це на сотню більше малюків, ніж у попередні роки.

Матеріали взяті з сайту ТСН