Чи будуть високопосадовці МОЗ притягнуті за збитки, надані державі та українським громадянам

0
1099

Щодо стану впровадження державної політики в сфері протидії туберкульозу в Україні

Громадські організації звернулися до РНБО з питанням дати доручення Кабінету Міністрів України надати відповідні матеріали службових розслідувань з висновками, а також інформацію щодо матеріалів, направлених до правоохоронних органів України щодо рішення Рахункової палати України та затвердженого ЗВІТ про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2017–2018 роках Міністерству охорони здоров’я України для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій за бюджетною програмою “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру.

Зокрема, у звернення було зазначено наступне. 23.04.2019 рішенням Рахункової палати України затверджено ЗВІТ про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2017–2018 роках Міністерству охорони здоров’я України для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій за бюджетною програмою «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру».

В результатах Аудиту, зокрема, заначено: «МОЗ (в. о. Міністра Супрун У.) згідно із вимогами Закону № 269 продовжувало у 2017–2018 роках залучати міжнародні спеціалізовані організації до здійснення централізованих закупівель лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин) і медичних виробів для виконання національних програм та централізованих заходів з охорони здоров’я.

На вказані цілі з державного бюджету виділено 11930,4 млн грн, які мали спрямовуватись на збереження та зміцнення здоров’я, профілактику захворювань, зниження захворюваності, інвалідності і смертності населення, підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги, забезпечення соціальної справедливості і захисту прав громадян на охорону здоров’я.

Водночас визначені законодавством умови та критерії залучення міжнародних спеціалізованих організацій до здійснення державних закупівель у 2017–2018 роках, а також управлінські прорахунки МОЗ при організації цих закупівель, як і у попередні роки (2015–2016 роки), не забезпечили своєчасного доступу пацієнтів до всіх необхідних лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин) і медичних виробів. Як наслідок, очікуваних результатів, передбачених Законом № 269, досі не отримано.

У 2017–2018 роках та січні – лютому 2019 року міжнародними спеціалізованими організаціями поставлено лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин) і медичних виробів за кошти державного бюджету 2015 року на суму 92,9 млн грн (4,2 % обсягу коштів, перерахованих цим організаціям), 2016 року – 3352,4 млн грн (85 %), 2017 року – 5047,6 млн грн (84 %) і 2018 року – лише 1337,4 млн грн (22,6 %). У вартість матеріальних цінностей включено послуги із забезпечення ПРООН, ЮНІСЕФ і Краун загального управління закупівлями, обсяг яких у 2017–2018 роках і січні 2019 року становив 428,4 млн гривень.

За результатами проведеного аудиту Рахункова палата, зокрема, пропонує:

– притягнути до відповідальності посадових осіб, дії чи бездіяльність яких призвели до виявлених порушень.

– поінформувати Державне бюро розслідувань про виявлені за результатами аудиту ознаки кримінальних правопорушень.

Громадські організації запросили надати, зокрема, інформації стосовно наступного:

  • чи було проведено Кабінетом Міністрів України (МОЗ України) відповідне службове розслідування, та у разі його проведення які прийняті рішення?
  • Чи поінформовані правоохоронні органи держави про виявлені за результатами аудиту ознаки кримінальних правопорушень?

Просимо РНБО дати доручення Кабінету Міністрів України надати відповідні матеріали службових розслідувань з висновками, а також інформацію щодо матеріалів, направлених до правоохоронних органів України щодо рішення Рахункової палати України та затвердженого ЗВІТ про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2017–2018 роках Міністерству охорони здоров’я України для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій за бюджетною програмою “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру.

 

Щодо відповіді та надісланих матеріалів буде поінформовано додатково