І все таки на тему ковіду у цей складний час

0
1334

Розумію, що тема ковіду відійшла на другий план, але на жаль поки нікуди не зникла. Тому ловіть прості поради, які я спрощую до мінімуму.

  1. Якщо є підозра на ковід зробіть швидкий тест на ковід (має бути в аптеках).
  2. Якщо тест позитивний у вас ковід 1000 %.
  3. Якщо тест негативний, тобто тільки одна смужка, то це не ковід, хоча дійсно деколи тест не спрацьовує.
  4. Швидкий тест на ковід спрацьовує найчастіше з першого дня температури.
  5. Якщо у вас є температура вище 37 градусів починаєте пити німесил двічі на добу поки є температура або нурофен тричі на добу. Для дітей нурофен. Чому потрібно збивати температуру розповідати не буду, прошу повірити моєму досвіду.
  6. Якщо температура висока на 5-6 день чи пізніше починайте приймати антибіотик. Розумію, що зараз може бути проблема тому пропоную на вибір левофлоксацин (левакселла, тайгерон) 500 мг двічі на добу 7-10 днів або моксифлоксацин 400 мг (мофлакса чи авелокс) по 1 таблетці 7-10 днів.
  7. Якщо температура не падає від прийому антибіотику та жарознижуючих після 2-3 дні є є вищою 37,5 у вас ймовірно важкий ковід і вам потрібно вводити внутрівенно меронем чи меропенем 1000 мг тричі на добу 5-7 днів, бо цитокіновий шторм найкраще лікується саме цим антибіотиком з практики.
  8. Якщо у вас почався цитокіновий шторм звичайно потрібно починати з прийому антибіотику меронему, антикоагулянтів (клексан, фленокс, ксарелто), та стероїдних гормонів (дексаметазон, медрол, метипред, солумедрол).
  9. Цитокіновий шторм краще лікувати в лікарні.
  10. Цитокіновий шторм дуже рідко є у тих пацієнтів хто вже хворів ковідом, у них переважно є пневмонія з приєднанням бактерійної інфекції, але важкого ковіду практично небуває (такого, що потребує госпіталізації).
  11. Якщо у вас повторний ковід і є висока температура кілька днів, сильний кашель, сильний біль в горлі починайте приймати таблетовані антибіотики, які я описав вище.
  12. Вітаміни, противірусні препарати, аспірин, імуномодулятори аміксин, протефлазид та інші мало допомагають при лікуванні ковіду.
  13. Найбільший ризик важкого ковіду у тих хто ще не хворів.

Поширте цей пост і застосовуйте як інструкцію порадившись з лікуючим лікарем!

Розумію, що у вас буде багато запитань, але прошу дотримуватись цих правил і впевнений ковід пройде значно легше.

Слава Україні! Разом ми переможемо і ковід і тих, хто прийшов до нас з ракетами!

Ковід та москаль ідіть на Х@й!

@ Доктор Тарас Жиравецький