21-22 лютого 2008 року у місті Києві відбулася установча зустріч партнерів програми «Партнерство з контролю за туберкульозом в Україні», участь у якій взяли представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), міжнародної організації PATH, Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу», Всеукраїнської мережі ЛЖВ, Коаліції ВІЛ-сервісних організацій, органів державної влади, медичних та науково-дослідних установ та партнерів з регіонів (фтизіатрична служба, фахівців з ВІЛ/СНІДу та загально-лікувальної мережі). В ході зустрічі обговорювалися пріоритетні напрямки та шляхи впровадження зазначеного проекту.
Регіональна місія в Україні, Білорусі та Молдові Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) залучила міжнародну організацію PATH, діяльність якої направлена на покращання здоров’я та добробуту людей в усьому світі, для впровадження проекту «Партнерство по контролю за туберкульозом в Україні» в 2007 – 2011 роках.
Мета проекту – сприяти зниженню захворюваності та смертності від туберкульозу в Україні.
Проект, що буде виконуватися на національному і місцевому рівні у співпраці з українським громадським суспільством, має на меті допомогти уряду України втілити політичні та програмні дії для покращання відповіді на епідемію туберкульозу та ВІЛ-асоційованого туберкульозу відповідно до глобального плану «Зупинити туберкульоз», стратегії «Зупинити туберкульоз», нового плану на 2007-2008 pp. «Зупинити ТБ з мультирезистентністю та розширеною резистентністю до протитуберкульозних препаратів у глобальному масштабі», розширеної відповіді USAID на епідемію туберкульозу.
До участі у проекті також залучаються українські громадські організації, що опікуються питаннями протидії туберкульозу в Україні, зокрема Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу».
Одним із напрямків діяльності Громадського руху «Українці проти туберкульозу» стане створення відповідного середовища для заходів на основі СТОП-ТБ стратегії шляхом змін у регіональній та національній політиці.
Другим основним напрямком діяльності Громадського руху «Українці проти туберкульозу» в рамках проекту стане нарощування можливостей спільної діяльності із регіональними органами влади, неурядовими організаціями, громадськістю, соціальна мобілізація громадськості, розширення спроможності регіональних органів державної влади.