Протидія ВІЛ/СНІДу в Україні

0
493

Громадські організації, які опікуються питаннями захисту здоров’я Українських громадян, занепокоєні ефективністю заходів на державному рівні щодо протидії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Громадськість України стурбована темпами росту захворюваності на ВІЛ/СНІД та ко-інфекцію туберкульоз-ВІЛ/СНІД.

Ми вітаємо Указ Президента України «Про додаткові невідкладні заходи щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні» від 12 грудня 2007 року №1208/2007, який має на меті невідкладне здійснення заходів щодо протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, зокрема виконання зобов’язань перед Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією із впровадження програм замісної підтримуючої терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків. Заходи, передбачені зазначеним Указом, дозволять активізувати роботу по протидії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Проте, хочемо зазначити, що провідними міжнародними інституціями визнається вкрай низька ефективність існуючих програм протидії захворюванню на ВІЛ/СНІД. Сотні мільйонів доларів, наданих Україні іноземними донорськими організаціями на протязі останніх семи років на боротьбу з ВІЛ/СНІД, не досягли своєї мети – зниження тягаря захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні.

Ми вважаємо найпершою причиною такого стану недостатність інформаційно-профілактичної роботи по боротьбі з ВІЛ/СНІД з населенням в цілому та уразливими групами, в першу чергу у питаннях пропагування сімейних цінностей, здорового способу життя та недоцільності дошлюбних статевих відносин.

Хоча саме така концепція профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД започаткована і проводиться в Сполучених Штатах Америки.
(Оголошений у 2003 році п’ятирічний "Надзвичайний план по боротьбі зі СНІД", ініційований Президентом Сполучених Штатів Америки, на який виділяється 15 млрд. доларів, підсилює прихильність Сполучених Штатів профілактиці ВІЛ. Він ставить метою запобігти сімох мільйонів нових випадків інфекції і приділяє особливу увагу молоді, заохочуючи помірність і зміни в поводженні. Двадцять відсотків коштів, що виділяються на президентський "Надзвичайний план", направляється на профілактику, а третина – на програми заохочення дошлюбної помірності).

В цьому році добігає кінця термін виконання «Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки».

Тому ми звертаємо особливу увагу на необхідність при розробці Концепції національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих в хворих на СНІД на 2009-20013 роки врахування передового світового досвіду по профілактиці ВІЛ/СНІДу шляхом пропагування моральності та сімейних цінностей.

Також, користуючись нагодою, звертаємося до Міністра охорони здоров’я України із пропозицією – з метою проведення якісного аналізу використання коштів на боротьбу з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, прийняття ефективних управлінських рішень новим керівництвом МОЗ України, – надати фінансовим органам, які здійснюють в установленому порядку контроль за використанням бюджетних коштів, звіти виконання «Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки» за 2006 та 2007 роки, а також «Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках» за 2007 рік для здійснення державного фінансового контролю.

Ми впевнені, що спільні зусилля держави і громадськості принесуть бажані результати на благо народу України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Ваш коментар
Ваше ім'я