36 і 6 C – Врятуй фтизіатрію, захисти лікаря і пацієнта! – Всеукраїнський ФЛЕШМОБ

0
1739

Українську фтизіатрію лихоманить з температурою 41 °C

Шановний пане Президенте!

Українську фтизіатрію лихоманить з температурою 41 °  

Від Вас, пане Президенте, від дій Уряду України залежить можливість повернення галузі до стану – 36 і 6 C

 Нагадуємо, що на сайті Президента України була зареєстрована  петиція “Щодо недопущення руйнування фтизіатричної галузі України” №22/083458-еп, яка набрала понад 25 тисяч підписів українських громадян.

Ми розуміємо, шановний пане Президенте, що Вам дісталися «спадщина» від пані Уляни Супрун, яка була призначена в.о. міністра охорони здоров’я України вашим попередником на посту Президента України, де саме команда пані Супрун досягла вбивчих для України результатів:

Україна стала токсичною для країн Європи, тому що наша країна посідає друге  місце у світі за поширеністю туберкульозу з широкою лікарською стійкістю і входить до десяти країн світу з найвищим показником мультирезистентного туберкульозу. Щодня від цієї хвороби, лише за офіційною статистикою, в Україні помирають 10 наших співвітчизників!

В цих умовах країна при команді Супрун понад три роки жила і досі живе без Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки (яка розроблялась ЦГЗ МОЗ, але не була затверджена Верховною Радою України) Також, без Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню (до початку 2020 р), без чіткого розуміння як, куди, яким чином країна буде рухатися в умовах різко зростаючої загрози туберкульозу неможливо успішно протидіяти цьому захворюванню!

Все це є наслідком непрофесіоналізму, безвідповідальності посадових осіб попереднього керівництва МОЗ України, їхніх дій/бездіяльності, що призводить  до хаосу та безладу у такому важливому питанні, як протидія туберкульозу!

У кожної помилки є своє прізвище, ім’я, по батькові. Це колишні високопосадовці МОЗ України, а саме – Супрун, Стефанішина, Курпіта, а також, колишній ставленик Супрун і теперішній заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Дії/бездіяльність цих високопосадовців,  ще чекають на повне та неупереджене розслідування, справедливий суд та покарання.

І ось в такому туберкульозному хаосі наша країна приступила з 1 квітня до другого етапу медичної реформи! Тому, сьогодні, пане Президенте, фтизіатрична галузь України ледь жевріє з температурою 41 °C

Хочемо зазначити, що ми підтримуємо дії Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, розуміємо важкість усіх питань, що потребують негайного вирішення, в той же час, усвідомлюємо, що повноважень виключно Міністра, є недостатньо. Питання протидії туберкульозу, це питання загальнодержавного національного рівня. Тому, пане Президенте, і була підготовлена Петиція на Вашу адресу.

Ми були зворушені Вашою відповіддю, Вашим занепокоєнням, турботою та тривогою, щодо стану протитуберкульозної служби, долею:

– лікарів, яких продовжують звільняти, не надавши їм можливості перекваліфікуватися та спокійно, без стресової ситуації, влаштуватися та мати і надалі можливість працювати за професійним призначенням, і це в умовах хронічного дефіциту лікарів в Україні;

– хворих на туберкульоз, турботою за кожного хворого, як і де ці хворі надалі будуть продовжувати своє лікування;

-долею кожної дитини, яка проходила лікування в регіональних дитячих протитуберкульозних санаторіях та спеціалізованих Центрах для надання медичної допомоги  дітям з активними формами туберкульозу та дітям з груп ризику стосовно захворюваності на туберкульоз. Але у зв’язку із нефінансуванням таких закладів, медичний персонал у цих закладах скорочують, а дітей відправляють у, як правило, неблагополучні сім’ї в яких один із батьків хворіє на туберкульоз, прирікаючи таким чином дітей на захворювання на туберкульоз та, навіть, на можливу смерть;

– діточок, з малими та затухаючими формами туберкульозу, які навчаються у 19 школах по Україні, але ці школи можуть скоротити, і постане питання – що буде надалі з цими дітьми;

– надважливим питанням є питання щодо капітаційної ставки – 20 663, 68 грн. Фтизіатри дають розрахунки значно вищі за вказані 20 тисяч. Постає питання – хто робив ці розрахунки? Хто ці люди? На підставі яких даних, матеріалів, розрахунків тощо була встановлена саме така сума коштів? В яких регіонах були ці «експерти»,  які розраховали капітаційну ставку, з ким з лікарів вони зустрічалися тощо;

– лікарів-фтизіатрів, заробітна плата яких навіть, подекуди, зменшилась! І це, попри обіцянки її підвищення після початку 2-го етапу реформи;

– щодо хворих на туберкульоз, які отримують паліативну, хоспісну допомогу та багато інших важливих питань щодо протидії туберкульозу.

Але ще до сьогодні фтизіатри, пацієнти, усі українці чекаємо від держави, та від Вас особисто, пане Президент, державницького комплексного вирішення питань, пов’язаних із збереженням фтизіатричної галузі, рішучих дій по захисту прав лікаря на працю, пацієнта – на якісне своєчасне лікування.

 Напередодні дня Медичного працівника, який відзначається у цьому році 21 червня, прийміть, шановний пане Президенте, щирі вітання з наступаючим Днем медичного працівника від працівників протитуберкульозної служби та пацієнтів, і найщиріші побажання, Вам, пане Президенте, такого правильного Вашого ж побажання – 36 і 6 C

Підтримуючи Ваші щирі побажання 36 і 6 C, запускаємо ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЛЕШМОБ –  36 і 6 C – Врятуй фтизіатрію, захисти лікаря і пацієнта!

Із повагою, Віталій Руденко, БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу», колеги, партнери, друзі, лікарі, пацієнти, небайдужі громадяни, українці!