Туберкульоз – інфекційна хвороба, але не вирок. Інформаційна кампанія до Всеукраїнського та Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз «Туберкульоз – інфекційна хвороба, але не вирок».
Продовжуємо публікувати матеріали про Глобальну стратегію та цілі в галузі профілактики, лікування і боротьби із туберкульозом на період після 2015 року (далі – Глобальна стратегія) Всесвітня організація охорони здоров’я на своїй 67-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, яка відбулася в Женеві в травні 2014 року прийняла Глобальну стратегію та цілі в галузі профілактики, лікування і боротьби із туберкульозом на період після 2015 року. Для ознайомлення з Глобальних стратегією, далі подаємо витяги з неї українською мовою зі збереженням автентичності оригінального тексту.
Дана Глобальна стратегія покликана забезпечувати дотримання принципу справедливості шляхом виявлення ризиків, потреб і вимог осіб, яких торкається ця проблема, надавати рівні можливості в профілактиці поширення захворювання, рівний доступ до служб діагностики і лікування, а також рівний доступ до заходів, спрямованих на недопущення відповідних соціальних наслідків і катастрофічних економічних витрат.
Застосування підходу, заснованого на дотриманні прав людини, розробка і дотримання найвищих етичних стандартів при здійсненні будь-яких дій, а також поступове скорочення і ліквідація нерівностей будуть найкраще сприяти ефективності процесу, використовуваного для виконання завдань і досягнення цілей даної стратегії.
Адаптація стратегії та її мети на рівні країн при глобальній співпраці. Жодна глобальна стратегія не може бути застосовна так само при будь-яких обставин в різних країнах, або в рамках однієї країни. Стратегія боротьби з туберкульозом повинна бути адаптована до умов різних країн на основі всебічного національного стратегічного плану.
При встановленні пріоритетності заходів втручання слід брати до уваги місцеві умови, потреби і можливості. Важливе значення матимуть добре знання епідеміології захворювання в конкретній країні, включаючи виявлення осіб підвищеного ризику, розуміння соціально-економічних умов життя вразливих груп населення, а також умов діяльності системи охорони здоров’я, в тому числі в районах з недостатнім рівнем забезпеченості послугами.
Після прийняття Глобальної стратегії слід негайно адаптувати її до національних умов і розробити чітке керівництво щодо того, як різні компоненти даної стратегії можуть бути реалізовані, беручи до уваги, якщо це можливо, місцеві дані.
У глобалізованому світі такі хвороби, як туберкульоз, можуть швидко і широко розповсюджуватися в результаті міжнародних подорожей і торгівлі.
Ефективна боротьба із туберкульозом вимагає тісної співпраці між країнами.
Для ефективної співпраці між країнами також необхідні глобальна координація та підтримка, що дозволяє виконувати вимоги Міжнародних медико-санітарних правил і забезпечувати безпеку в галузі охорони здоров’я.
Країни в рамках одного регіону можуть отримувати користь з регіонального співробітництва. Міграція усередині країн і між країнами створює певні проблеми, і для їх вирішення потрібні координація в країнах і транскордонне співробітництво. Глобальна координація має важливе значення також для мобілізації ресурсів з різних багатосторонніх, двосторонніх і національних джерел для лікування і профілактики туберкульозу.
Доповідь ВООЗ про глобальну боротьбу із туберкульозом, в якій щорічно наводиться огляд стану справ щодо епідемії туберкульозу та здійснення глобальних стратегій, демонструє і представляє позитивні результати тісної співпраці та глобальної координації.
Далі буде. Матеріал взято з посібника БО Українці проти туберкульозу «Відповідь на виклики епідемії туберкульозу в Україні в контексті глобальної стратегії та цілей в галузі профілактики, лікування і боротьби з туберкульозом на період після 2015 року: багатовідомчий підхід (інформаційно-методичний посібник).»
Більше на сайті БО «Українці проти туберкульозу» https://stoptb.org.ua/
Запрошуємо до Telegram – каналу “Протидія туберкульозу в Україні, Fighting with the tuberculosis epidemic in Ukraine. https://t.me/stoptborgua