Особливості щеплення БЦЖ

0
764

Вакцина проти туберкульозу: медик з Черкас пояснив особливості щеплення БЦЖ

Як правило, дітей щеплять проти туберкульозу на 3-5 добу життя. Чому вакцинацію БЦЖ проводять у перші дні після народження, розповів Суспільному керівник Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач.

Вакцина БЦЖ захищає від туберкульозу, зазначив фахівець.

“У дітей до року туберкульоз протікає у вигляді генералізованої форми — з ураженням печінки, нирок, кісток. У разі зараження туберкульозом у перший рік життя існує високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, що вражає мозкові оболонки. У цьому випадку захворювання особливо тяжко піддається лікуванню і часто має летальні наслідки”, — пояснив він.

Результати досліджень показали, що діти, яким не робили щеплень, хворіють на туберкульоз у 15 разів частіше, ніж ті, кого своєчасно вакцинували.

“Діти отримують обов’язкове  щеплення на 3-5 добу життя. Через 1-6 тижнів на місці щеплення утворюється невелика папула — пляма червоного кольору, яка дещо виступає над поверхнею шкіри. Вона загоюється через кілька тижнів. Через 6-12 тижнів на місці папули може утворитися мокнуча виразка невеликих розмірів. Загоюватися вона може протягом трьох місяців. Після цього на місці уколу залишить невеликий рубчик. Це нормально”, — розповів фахівець.

Поки не загоїлося місце щеплення, не можна:

  • робити масаж руки дитині;
  • наносити крем або мазь на місце щеплення;
  • накладати на місце щеплення пластир;
  • видаляти або чесати кірку.

За 2-4 місяці після щеплення можуть збільшитися лімфатичні вузли (їх можна промацати) під пахвою або над ключицями. Зазвичай це минає самостійно без лікування, додав Володимир Папач. У дуже рідкісних випадках збільшений лімфовузол запалюється, що вимагає медичного втручання.

Якщо вас щось непокоїть у самопочутті дитини, зверніться до лікаря. Повідомте про те, що сталося, вкажіть дату і час щеплення.

За матеріалами Суспільне Новини