На Полтавщині майже удвічі зросла кількість хворих на туберкульоз: які причини

0
929

На Полтавщині за два місяці 2023-го року захворюваність на туберкульоз збільшилася майже у два рази.

Це у порівнянні з таким же періодом минулого року, розповів Суспільному директор обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця. За його словами, серед причин, зокрема, поширення хвороби серед військових і переселенців.

40-річний Олександр із Миргорода на початку року дізнався, що захворів на туберкульоз. Півтора місяці лікувався у стаціонарному відділенні.

“Перехворів застудою, потім почалась задишка, слабкість. І тоді звернувся до лікаря, і виявилося, що то туберкульоз. А так ніяких симптомів таких явних. житель Миргорода Олександр.

“Найчастіше слабкість, втомлюваність, кашель. Кашель може бути як сухий, так і вологий. Кашель більше двох тижнів, який не піддається лікуванню, температура. Дуже часто люди звертають увагу на те, що вони схудли, не змінюючи спосіб життя”, – каже фтизіатриня обласного протитуберкульозного диспансеру Ольга Орихівська.

За два місяці цього року в області виявили понад півтори сотні хворих на туберкульоз. На стаціонарному лікуванні в обласному протитуберкульозному диспансері перебуває близько 100 пацієнтів, розповів директор закладу Володимир Печериця.

“У порівнянні з 2021-м роком кількість хворих зросла в 1,6 рази минулого року. А за ці два місяці (2023-го року – ред.) практично у два рази зросла захворюваність на туберкульоз”. – директор обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.

За його словами, найбільше хворих у Лубенському та Полтавському районах.

“Значно збільшується кількість захворілих серед ВПО. під час цієї страшної війни наші захисники, наші воїни перебувають у тих умовах, коли можливо інфікуватися на туберкульоз – переохолодження і всі інші фактори, які впливають на те, що люди хворіють і можуть заразитися цією інфекційною хворобою”, – розповідає директор обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.

Як розповів директор обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця, нині в області лікування отримують понад пів тисячі людей. Стаціонарно пацієнтів приймають лише у Полтаві. Амбулаторно, окрім обласного центру, також у Кременчуці та Лубнах.

За матеріалами – Суспільне новини