Полтавська область – туберкульоз, Віл/Снід, наркозалежність в умовах війни та постійної міграції населення

0
672

Відбулося друге засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності. Його в режимі онлайн провів 11 травня директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак.

Про реалізацію в області проєкту USAID PATH «Підтримка зусиль з протидії туберкульозу в Україні» та організацію обстежень осіб із груп ризику та ВПО доповів директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради», координатор із напрямку «Туберкульоз» Володимир Печериця. За його словами, у минулому році захворюваність на всі форми туберкульозу (з рецидивами) зросла на 49% порівняно з попереднім роком. Цьогоріч тенденція росту захворюваності зберігається

«У першому кварталі 2023 року зареєстровано 243 випадки (нові і рецидиви), що майже удвічі більше проти минулого року на цю дату. Рівень захворюваності склав 18,1 на 100 тисяч населення (9,0 за той же період минулого року). Таку тривожну статистику можна пояснити як міграційними процесами, пов’язаними з війною,  так і кращим доступом до діагностики. Та попри це ВООЗ наголошує на недовиявленні до 30 % туберкульозу», – відзначив Володимир Печериця.

Головний фтизіатр області розповів про заходи, які були проведені для більш раннього виявлення, діагностики та профілактики туберкульозу, налагодження взаємодії між закладами охорони здоров’я первинного рівня, фтизіатричною службою та Центром контролю й профілактики хвороб. Протягом року фахівці обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру здійснили 143 виїзди пересувних флюорографів, обстежили майже 12 тисяч людей у різних регіонах області, виявили 37 випадків туберкульозу легень.

Насамкінець керівник КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я». секретар Ради Ніна Дурдикулиєва проаналізувала виконання рішень попереднього засідання і зазначила, що протягом Європейського тижня тестування на ВІЛ у травні потрібно залучити якомога більше людей до масових обстежень. Віктор Лисак із цього приводу зазначив: «Ми зобов’язані забезпечити всіма профілактичними заходами як місцеве населення, так і внутрішньо переміщених людей. Тому  потрібно максимально залучити до цього територіальні громади».

За матеріалами КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»