На Полтавщині від туберкульозу пролікували 169 військових. Про захворюваність на туберкульоз повідомили на засіданні Обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності на Полтавщині 20 вересня.
До медиків Полтавщини звернувся 571 військовослужбовець для обстеження на туберкульоз. У 179 з них виявили захворювання. Станом на кінець вересня у стаціонарах перебували 19 пацієнтів.
Захворюваність на туберкульоз: ситуація на Полтавщині
На Полтавщині фіксують зростання захворюваності на туберкульоз, що обумовлене виявленням хворих серед військових та переселенців.
«Йде важка війна, під час якої наші воїни перебувають у таких умовах, коли можливо інфікуватися туберкульозом: переохолодження й інші фактори впливають на те, що люди хворіють і можуть заразитися цією хворобою. На сьогодні наш заклад один із небагатьох, що надають допомогу тимчасово переміщеним особам і військовим. Кількість таких людей збільшила відсоток захворюваності на туберкульоз», – розповідав директор обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.
Головний фтизіатр каже, що лікування військових можливе тільки в умовах стаціонару. Амбулаторне лікування таких хворих ускладнене невизначеністю їхнього місця перебування, що позбавляє медиків змоги контролювати перебіг терапії. Навесні військові становили майже 20% хворих у стаціонарі протитуберкульозного диспансеру.
Проблемним є питання подальшої підтримки пацієнтів, бо вони потребують допомоги, соціальної реабілітації та нагляду. У закладі працює центральна лікарська військово-лікарська комісія, яка розв’язує питання повернення до служби.
Нагадаємо, що на Полтавщині зростає кількість хворих на туберкульоз у Полтавському та Лубенському районах. У Миргородському фіксують спад виявлення хворих.
За 6 місяців 2023 року на Полтавщині на 48% зросла захворюваність на всі форми туберкульозу, зокрема рецидиви. Показник поширеності хвороби становить 34,7 на 100 тис. населення проти 23,4 за 6 місяців торік.
Чому зросла захворюваність на туберкульоз
За словами Володимира Печериці, сплеск захворюваності пов’язаний із тим, що на Полтавщині перебувають майже 200 тисяч ВПО та значна кількість військових.
За 2021 рік в області виявили 476 хворих на туберкульоз, у 2022 – 699, що на 223 більше. За пів 2023 року виявили 466 хворих.
Раніше ЗМІСТ писав, що амбулаторії на Полтавщині уникають лікувати хворих на туберкульоз після стаціонару.
Після виписки з тубдиспансеру хворі потребують продовження терапії, якою має керувати сімейний лікар. Значна частина центрів ПМСД на Полтавщині не укладала договір з Національною службою здоров’я за пакетом супроводу хворих з туберкульозом.