За 2024 рік в області зареєстрували 531 хворого з туберкульозом органів дихання
Про статистику туберкульозу відомо з даних Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб за 2024 рік. Випадки захворювання зафіксували у 56 із 60 громад Полтавщини.
Показник захворюваності становить 38,3 на 100 тисяч населення. Це на 3,7% менше, ніж за попередній рік, і на 18% менше середнього багаторічного показника.
Нагадаємо, що на Полтавщині стався сплеск туберкульозу через війну. Полтавщина потрапила до переліку областей з найвищим показником захворюваності на туберкульоз.
Тенденцію до зниження захворюваності на туберкульоз фіксували в області у 2019-2020 роках. Проте від 2022 року пандемія туберкульозу наростає. Серед причин поширення хвороби:
- масова міграція населення із зон активних бойових дій;
- велика кількість внутрішньо переміщених осіб;
- тяжкі умови військової служби.
«Усе нові й нові випадки продовжуємо виявляти й сьогодні. Якщо оцінювати показник статистично – він поганий. Якщо ж оцінювати роботу мережі, він свідчить про високу її результативність. Основний удар бере на себе обласний центр – ми приймаємо всіх внутрішньо переміщених осіб, військових. Якщо у Полтавському районі захворюваність складає 36,8 на 100 тисяч, то в самій Полтаві він значно вищий. Найбільший показник маємо у Лубенському районі: 41 на 100 тисяч населення», – говорить головний фтизіатр Полтавщини Володимир Печериця.
За словами фахівця, найнижчу захворюваність на туберкульоз спостерігають у районах, де немає фтизіатрів, які займалися б виявленням інфікованих. Керівники громад та очільники центрів первинної медичної допомоги мають стежити за ситуацією на своїй території й виділяти гроші на закупівлю туберкуліну, за допомогою якого встановлюють хворих.
Головний фтизіатр назвав лідерів роботи з виявлення туберкульозу: це медики міст Гадяч, Гребінка, Кобеляки та Хорол, а також полтавських центрів ПМСД №1 і №3.
Влада громад має готуватися до виїздів фтизіатрів: працювати з групами ризику, організували підвезення, проінформувати.
За матеріалами ЗМІСТ
Більше на сайті БО «Українці проти туберкульозу» https://stoptb.org.ua/