Висновок громадської експертизи проекту Закону України”Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”

0
519

У Верховній Раді України зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», реєстраційний № 4164 від 06.03.2009 р.

Законопроектом пропонується викласти Закон України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» у новій редакції.

Слід відзначити, що подана на розгляд до Верховної Ради України нова редакція Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» багато в чому відтворює положення чинного Закону, що вже само по собі ставить під сумнів доцільність її прийняття. Крім того, законопроект має суттєві вади, які не дозволяють рекомендувати його до прийняття, у зв’язку з чим законопроект доцільно відхилити.

Прикладом неякісної підготовки документу можна навести положення частини першої статті 19 законопроекту, в якому визначається порядок надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, які затримані за заняття бродяжництвом. В той час, як зазначений склад правопорушення встановлювався Кримінальним кодексом УРСР (стаття 214), який у зв’язку із набранням 1 вересня 2001 року чинності Кримінальним кодексом України втратив чинність.

 

Ми в жодному разі не піддаємо сумніву надзвичайно високу компетентність і кваліфікацію народних депутатів України, за підписами яких поданий законопроект, тому маємо зазначити, що даний законопроект готувався дирекцією Благодійного фонду «Розвиток України» в рамках власного проекту «Поліпшення нормативно-правової бази з туберкульозу» (початок роботи з 16 січня 2008 року).

 

Як представники українських громадських організацій, що вже багато років опікуються питаннями протидії туберкульозу в Україні, ми також високо цінуємо зусилля і внесок засновника і президента Благодійного фонду «Розвиток України» народного депутата України Ріната Леонідовича Ахметова у боротьбу з туберкульозом в Україні.

 

Проте, зважаючи на результати громадської експертизи законопроекту, сумнівною виглядає ефективність роботи дирекції Благодійного фонду «Розвиток України», яка взяла на себе відповідальність за кінцевий результат розробки Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», за яким має жити країна в умовах епідемії туберкульозу.

 

Однією із причин незадовільної якості підготовки зазначеного законопроекту вважаємо також те, що за весь час роботи над цим документом державної ваги дирекцією Фонду не було враховано жодної пропозиції та зауваження до законопроекту, поданих організаціями – членами Коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом!», що і призвело до необхідності проведення експертної оцінки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», висновок якої ми надаємо до Вашої уваги.

 

Наші матеріали направляються депутатам Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, керівникам фракцій парламенту, міністерствам та відомствам, задіяним у реалізації Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз в Україні на 2007-2011 роки, міжнародним та українським партнерським громадським організаціям.

 

Хочемо зазначити, що Закон України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» потребує докорінної переробки у відповідності до міжнародних стратегій протидії туберкульозу та рекомендованих стандартів надання послуг у цій галузі.

 

Особливу вдячність за підтримку в роботі висловлюємо співголовам Коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом!» Сергію Борткевичу, Людмилі Порохняк-Гановський та представникам Коаліції із регіонів.

 

Співголови Коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом!»

 

голова Правління Фундації «Громадський Рух
«Українці проти туберкульозу» В.В. РУДЕНКО

 

голова Правління Міжнародної журналістської асоціації
«Здоров’я без кордонів» І.М. ГОРБАСЕНКО

Експертний висновок на проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», реєстраційний № 4164 від 06.03.2009 р. Ви можете завантажити за цим посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Ваш коментар
Ваше ім'я