22 березня ц.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулась розширена нарада з питань запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції, СНІДу та вірусних гепатитів.
У нараді взяли участь представники МОЗ, Мінфіну, Мінсоцполітики, Держслужби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Держмитслужби, неурядових організацій, всеукраїнських об’єднань та глобальних фондів.
«Сьогоднішня тема – це без перебільшення тема національної безпеки нашої держави. Проведення цієї наради було ініційовано мною, після отримання численних звернень від громадських організацій, народних депутатів щодо ситуації в цій сфері», – наголосив К.Грищенко відкриваючи нараду. Він повідомив, що Уряд взяв чіткий курс на приведення нормативної бази для впровадження державної політики у сфері протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу у відповідність до євростандартів, із врахуванням директив ЄС.
Під час наради учасниками було обговорено широке коло питань, пов’язаних із запобіганням поширення в Україні цих захворювань. Серед найбільш актуальних було детально обговорено питання закупівлі та забезпеченості препаратами для антиретровірусної терапії, залучення коштів міжнародних фондів, використання можливостей вітчизняних благодійних організацій та опрацювання проекту Концепції Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 – 2018 роки.
«Уряд не стоятиме осторонь цих проблем, тому хочу внести пропозицію, щоб з метою постійного моніторингу ситуації, такі наради проводились на систематичній основі. Дуже важливо об’єднувати зусилля держави і громадських організацій, благодійних фондів для зменшення рівня захворюваності на туберкульоз, ВІЛ, СНІД та вірусні гепатити в Україні. Готовий використовувати весь свій дипломатичний досвід для пошуку більш ефективних шляхів боротьби із розповсюдженням цих хвороб», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.
За результатами наради К.Грищенко дав відповідні доручення Міністерству охорони здоров’я та Державній службі з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань надати повну інформацію про вартість та умови закупівлі лікарських засобів для лікування зазначених хвороб, а також разом із громадськими організаціями представити пропозиції Уряду щодо розширення можливостей залучення міжнародної допомоги та вітчизняних благодійних фондів.
Окрім того, Віце-прем’єр-міністр доручив Міністерству соціальної політики вжити невідкладних заходів щодо розгляду питань визнання товарів, які закуповуються у рамках виконання грантів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, гуманітарною допомогою та Міністерству юстиції України в найкоротші терміни опрацювати проект Концепції Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 – 2018 роки.