Журналісти проти туберкульозу. Туберкульоз – інфекційна хвороба, але не вирок.

0
1361

Журналісти проти туберкульозу. Туберкульоз – інфекційна хвороба, але не вирок. #Інформаційна #кампанія до Всеукраїнського та Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Продовжуємо публікувати матеріали в рамках інформаційної кампанії. Пропонуємо вашій увазі матеріали з Навчального модуля для працівників засобів масової інформації та громадських організацій актуальні питання висвітлення засобами масової інформації протидії захворюванню на туберкульоз в Україні», розробленого БО «Українці проти туберкульозу», частина 1.

Від роботи ЗМІ, в тому числі, залежить успіх у протидії туберкульозу. Хочемо висловити щиру вдячність журналістам, засобам масової інформації за ваш внесок в просвітництво українців щодо проблематики туберкульозу, його профілактики та лікуванні. Втім, хочемо зазначити, що така інформаційно – просвітницька робота в Україні ведеться, поки що, не системно, і потребує значного посилення.

Пропонуємо вашій увазі витяг зі Вступної частини Посібника.

У багатьох країнах боротьбі з туберкульозом не додають важливого політичного значення. В даний час з кожних 10 дол. США, що затрачуються на потреби охорони здоров’я в країнах, що розвиваються, лише два центи йдуть на боротьбу з туберкульозом. Отже, без базового фінансування і змін у політиці здолати туберкульоз неможливо. Водночас, уряди і політики країн, що розвиваються, а також організації, котрі надають кредити та фінансову допомогу, можуть відігравати важливу роль у підтримці прогресу в боротьбі з туберкульозом.

Саме тому ми повинні сконцентрувати зусилля не тільки на клінічній і науково-дослідній діяльності, але й ефективній пропаганді проблем туберкульозу, як серед політиків і донорів, так і серед загального населення. Через таку пропаганду можна здобути підтримку виборців і в такий спосіб впливати на політику уряду і видатки на боротьбу із туберкульозом.

Таким чином, ефективна пропаганда призводить, зрештою, до соціальних перетворень. Успішні пропагандисти звичайно починають з визначення кола людей, на яких потрібно впливати і планують, як з ними найкраще зв’язатися. Вони ретельно опрацьовують дане питання і шукають переконливі доводи. З цією метою організовуються громадські організації та їх коаліції для створення підтримки, яка може вплинути на ключових осіб, що приймають рішення.

А щоб послання дійшло до адресатів, вони (пропагандисти та коаліції) працюють із засобами масової інформації. Ослаблення туберкульозної напруги багато в чому залежить від активності ЗМІ, покликаних розкривати недоліки і популяризувати успіхи. Туберкульоз − захворювання важке і підступне, проте виліковне.

Людей треба не лякати, а закликати до ведення здорового і морального способу життя і вчасного звертання до лікарів з метою визначення стану свого здоров’я, а якщо воно порушене − то і лікування. Наше населення потребує також санітарної освіти і гігієнічного виховання. Але робити це потрібно грамотно, тонко і коректно, звертаючись до фахівців, і не від випадку до випадку, а систематично.

ЗМІ слід було б узяти під контроль питання виконання українського протитуберкульозного законодавства. Що конкретно роблять органи виконавчої влади, щоб протистояти розповсюдженню туберкульозу? 5 Пропаганда скоріше повинна бути спрямована на зміну поводження політиків, аніж груп ризику щодо туберкульозу чи хворих. Навіть якщо привчити хворих приймати свої ліки, то це може мати короткостроковий ефект, якщо Уряд не буде регулярно закуповувати ліки, реактиви для лабораторій, то будуть перебої з постачанням ліків, лабораторії не будуть дотримуватися відповідних стандартів.

Отже, відсутність державної політики щодо туберкульозу саботує кращі зусилля медиків. Є два простих повідомлення, які ми повинні довести до політиків. По-перше, туберкульоз – це спустошлива хвороба. Потрібно описати те руйнування, яке туберкульоз несе окремим особистостям, родинам, народам і економіці.

І, по-друге, сучасні здобутки медиків, правильна стратегія боротьби з туберкульозом може контролювати цю недугу. Цей модуль обрисовує чотири основних кроки, які є істотними для початку пропаганди, а саме:

  • документальне підтвердження ситуації,
  • оформлення повідомлення в засобах масової інформації,
  • робота з засобами масової інформації,
  • мобілізація інших партнерів.

Далі буде. Матеріал взято з «Навчального модуля для працівників засобів масової інформації та громадських організацій актуальні питання висвітлення засобами масової інформації протидії захворюванню на туберкульоз в Україні», розробленого БО «Українці проти туберкульозу»

Більше на сайті  БО «Українці проти туберкульозу» https://stoptb.org.ua/

Запрошуємо до Telegram – каналу “Протидія туберкульозу в Україні, Fighting with the tuberculosis epidemic in Ukraine. https://t.me/stoptborgua

Запрошуємо до Фейсбук-сторінки Журналісти проти туберкульозу https://www.facebook.com/groups/journalistsagainsttuberculosis